• Slide Basic 01

NIDV obohatil stánkem Veletrh vědy

NIDV obohatil stánkem Veletrh vědy

Na zajímavé akci s hojnou účastí učitelů i žáků se představil Národní institut pro další vzdělávání (NIDV). Na Veletrhu vědy, který se konal na začátku června v Letňanech, přivezl stánek s informacemi o aktuální činnosti. Hlavním tématem prezentace byla podpora talentovaných, které se NIDV dlouhodobě odborně věnuje prostřednictvím celorepublikové sítě Talnet.

Stánek NIDV se na Veletrhu vědy těšil pozornosti především ze strany žáků, kteří měli možnost vyzkoušet si brýle na virtuální realitu. Přišlo ale také mnoho učitelů, kteří se zajímali o vzdělávací činnosti institutu s ohledem na rozvoj talentovaných žáků.

Právě proto se propagační materiály stánku také na uvedenou problematiku zaměřily. Žáci středních škol, jichž dorazily na akci tisícovky, se tak dozvěděli, jakým způsobem mohou využívat volně dostupné a neplacené aktivity podporující určité oblasti rozvoje nadání.

Přehledové materiály na vystavené stánku zahrnovaly také základní informace o systémových projektech, které má NIDV v aktuálním programovém období na starosti. Každý, kdo měl o aktivity NIDV zájem, si tak odnesl komplexní balík materiálů, přičemž bylo na první pohled jasné, že se se informace dostanou dále mezi pedagogické pracovníky do škol.

Letošní Veletrh vědy přilákal více než 30 000 návštěvníků. Představilo se přes 100 vystavovatelů na rekordní ploše 8000 metrů čtverečních, ústavy AV ČR, univerzity z celé republiky a desítky firem zabývajících se inovacemi. V pořadí pátý ročník Veletrhu vědy se konal od 6. do 8. června v pražských Letňanech. Veletrh uspořádala Akademie věd ČR a vstup na akci byl zdarma.

Lukáš Pfauser