Dne 19. března 2019 se od 9 do 15 hodin uskuteční v budově Microsoftu, Vyskočilova 4a, Praha 4, prezentace finálových prací  8. ročníku soutěžní přehlídky DOMINO s vyhodnocením jednotlivých kategorií a vyhlášením absolutního vítěze této již tradiční soutěže pořádané Národním institutem pro další vzdělávání.

DOMINO je kostička, která zapadá do celé řady kroků. Pokud je vložena na správné místo, pak se může rozvinout celý řetězec, ať už bude jakkoli dlouhý. A stejné je to i s naší digitální kostičkou. Pokud vložíme vhodnou metodiku či výukový objekt na patřičné místo, pak může být hodina opravdu efektivní, nikoli jen efektní. Pojďme hledat s letošními soutěžícími ty pravé výukové dílky, které umožní, aby bylo vzdělávání s využitím možností digitálních technologií opravdu dynamické, otevřené, motivované, interaktivní, návodné a originální.

Součást finálové přehlídky budou tvořit 4 workshopy:

  • Ozobot ve výuce,
  • Hrajeme si s mikropočítačem Micro:bit,
  • 3D sken ve výuce,
  • Virtuální a rozšířená realita ve výuce pro učitele a studenty.

V rámci programu bude rovněž probíhat představení novinek v oblasti digitálních technologií ve vzdělávání.

V závěru slavnostního dne budou vyhlášeny vítězné práce 8. ročníku soutěžní přehlídky DOMINO a předány ceny vítězům v kategoriích:

  • mateřské školy a 1. stupeň ZŠ,
  • humanitní a společenskovědní obory,
  • přírodovědné a technické obory,
  • odborné vzdělávání.

Kromě odborné poroty, která stanoví ještě absolutního vítěze soutěže, budou digitální výukové objekty hodnotit i samotní účastnící programu, kteří vyberou a ocení vítěze doplňkové kategorie Cena diváků. Hodnoceno bude celkem 16 nejlepších prací – viz. soutěžní objekty.

Nad finálovým kolem 8. ročníku Soutěžní přehlídky DOMINO, kterou pořádá Národní institut pro další vzdělávání dne 19. března 2019 v budově Microsoftu, Vyskočilova 4a, Praha 4, převzal záštitu radní hlavního města Prahy PhDr. Mgr. Vít Šimral, Ph.D. et Ph.D.

Účast na vyhodnocení finálového kola je zdarma.

Vzhledem k omezené kapacitě sálu prosíme o včasnou registraci na adrese: https://helen.nidv.cz/prihlasovani/kurzy_prihlasit.php?id_kurzu=67659.

Program

Pozvánka

Workshopy

Další informace naleznete na stránkách http://domino.nidv.cz, https://www.nidv.cz/konference-a-vyznamne-akce-nidv/conferences/2019/slavnostni-vyhlaseni-soutezni-prehlidky-domino.

K akreditaci novinářů využijte prosím některý z následujících kontaktů:

Mgr. Jitka Bušková - Public Relations NIDV
Mobil: 721 561 020
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Mgr. Alžběta Kubcová Vitoulová - garantka soutěže
Mobil: 770 179 604
Telefon: 222 122 249
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Těšíme se na setkání!