• Slide Basic 01

Úspěch na mezinárodní soutěži European Union Contest for Young Scientists (EUCYS 2019)

Úspěch na mezinárodní soutěži European Union Contest for Young Scientists (EUCYS 2019)

Ve dnech 13. – 18. září se v Sofii uskutečnil 31. ročník mezinárodní soutěže European Union Contest for Young Scientists (soutěž nejúspěšnějších projektů mladých vědců). Do soutěže postupují nejlepší studenti z národních kol soutěží se svými projekty. V letošním ročníku bylo zaregistrováno celkem 100 projektů a soutěže se zúčastnilo 155 mladých vědců z 39 zemí. Českou republiku reprezentovali úspěšní laureáti 40. ročníku Celostátní přehlídky prací Středoškolské odborné činnosti, která se konala v červnu 2018 v Olomouci.

Ve dnech 13. – 18. září se v Sofii uskutečnil 31. ročník mezinárodní soutěže European Union Contest for Young Scientists (soutěž nejúspěšnějších projektů mladých vědců). Do soutěže postupují nejlepší studenti z národních kol soutěží se svými projekty.  V letošním ročníku bylo zaregistrováno celkem 100 projektů a soutěže se zúčastnilo 155 mladých vědců z 39 zemí. Českou republiku reprezentovali úspěšní laureáti 40. ročníku Celostátní přehlídky prací Středoškolské odborné činnosti, která se konala v červnu 2018 v Olomouci. 

V konkurenci soutěžících z evropských zemí, z Kanady, Číny, Jižní Korey, Egypta, Tuniska a USA byl oceněn i projekt českého studenta Alexandra Zarivného „Inhibice glutamátové excitotoxicity v glaukomu lipozomy“, který získal cenu The European Synchrotron Radiation Facility (ESFR) spojenou s týdenním pobytem ve výzkumném středisku v Grenoblu.

Více informací o soutěži a o vlastním průběhu soutěže na  https://eucys.eu/

Ing. Jana Ševcová - metodik specialista pro podporu nadání

Národní institut pro další vzdělávání, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.