• Slide Basic 01

Bulletiny

Bulletiny

Od září 2012 vydáváme vlastní zpravodaj – Bulletin NIDV (v elektronické a tištěné podobě). Výtisky Bulletinů naleznete na každém krajském pracovišti NIDV, nebo si je můžete stáhnout v elektronické verzi zde.

Bulletin k podoře dětí/žáků cizinců

Zpravodaj nejen pro pedagogické pracovníky
1
14. 10. 2020 – Přijímáme, začleňujeme a vzděláváme děti/žáky cizince, to je téma říjnové online konference pro pedagogy, kteří s touto skupinou žáků pracují. Nejen jim nabízíme bulletin, ve kterém mimo jiné najdou příklady dobré praxe, inspiraci a rady, které mohou využít.

Speciál č.15

nejen pro podporu výuky na dálku
15
25. 6. 2020 – V předprázdninovém vydání dominují dvě témata: podpora žáků ve využívání technologií, rozvoj informatického myšlení a digitální gramotnosti a zkušenosti a reflexe z adresné podpory škol ze strany NPI ČR a MŠMT nejen k výuce na dálku.

Přehled témat Speciálů pro podporu výuky na dálku

Články podle tematického zaměření jednotlivých čísel
1–15
22. 6. 2020 – Přinášíme souhrnný přehled tematického zaměření jednotlivých vydání a publikovaných článků. Mnohé odkazy, zdroje a informace v nich mohou být užitečné i pro prezenční výuku. Kliknutím na číslo Speciálu se požadované vydání otevře z archivu.

Jaký byl obsah Speciálů pro podporu výuky na dálku

Souhrnný přehled čísel
1–15
22. 6. 2020 – Po uzavření škol kvůli nemoci covid-19 přispěchal NPI ČR s podporou ředitelům a učitelům v podobě pravidelného elektronického Speciálu pro podporu výuky na dálku. Nabízíme vám přehled obsahu všech vydání.

Speciál č. 14

Aktuální výstupy k adresné podpoře škol
14
15. 6. 2020 – Také v tomto vydání nabízíme reflexi výuky na dálku a návratu žáků do lavic z pohledu ředitelů škol. Hlavním tématem je podpora vlídné skupinové dynamiky ve školním prostředí a základy úspěšného vyjednávání s rodiči ve prospěch žáka.

Speciál č. 13

Reflexe přechodu škol od distanční k prezenční výuce
13
8. 6. 2020 – Klíčovým tématem tohoto vydání je návrat žáků do školních lavic, a to jak z pohledu ředitelů škol, tak psychologa. Nechybí ani aktuální nabídka webinářů a program vzdělávacího pořadu UčíTelka, vysílaného každé všední dopoledne od 9 hodin na ČT2.