• Slide Basic 01

Bulletiny

Bulletiny

Od září 2012 vydáváme vlastní zpravodaj – Bulletin NIDV (v elektronické a tištěné podobě). Výtisky Bulletinů naleznete na každém krajském pracovišti NIDV, nebo si je můžete stáhnout v elektronické verzi zde.

Bulletin Speciál č. 1

Tipy a inspirace pro distanční výuku
1
16. 3. 2020 – V mimořádné situaci, která nastala uzavřením škol, pro Vás připravujeme podporu při zajištění výuky jinými než prezenčními formami. Jednou z nich jsou webináře, umožňující vedení výuky na dálku. Ohlas zaznamenal i vzdělávací pořad ČT2 UčíTelka.

Bulletin Speciál č. 2

Na podporu vzdělávání na dálku
2
23. 3. 2020 – Přinášíme program a komentář k vysílání UčíTelka, metodické návody a zdroje pro výuku na dálku, návody jak pracovat s DUM a nabídku webinářů NPI ČR pro nadcházející týden.

Bulletin č. 4 SVČ říjen 2019

Střediska volného času
Říjen 2019, ročník VIII., číslo 4
Vydáno ve spolupráci se Sdružením pracovníků DDM. Přinášíme informace o dění v oblasti zájmového a neformálního vzdělávání, nabízíme portréty zajímavých osobností, představujeme projekty, významné aktivity a některá SVČ.

Bulletin NIDV říjen 2019

Globální témata ve vzdělávání
Říjen 2019, ročník VIII., číslo 2
Vydání věnované globálnímu rozvojovému vzdělávání a podpoře škol při vzdělávání dětí/žáků cizinců (čeština pro cizince, adaptační koordinátoři, tlumočnické služby atd.). Příklady dobré praxe z celé ČR pak mohou posloužit jako inspirace pro zavádění těchto témat ve školách.

Bulletin NIDV - květen 2019

Zpravodaj nejen pro pedagogické pracovníky
Květen 2019, ročník VIII, číslo 1
Speciální vydání pro vychovatelky školních družin a klubů NIDV a podpora zájmového a neformálního vzdělávání G. Szutkowski: Prevence výskytu agresivity M. Horníčková: Praktický nácvik evakuace školního autobusu E. Burdová: Jak pomáhat nováčkům ve vychovatelské profesi L ...

Bulletin NIDV - říjen 2018

Zpravodaj nejen pro pedagogické pracovníky
Říjen 2018, ročník VII, číslo 3
Speciální vydání věnované vzdělávání dětí/žáků cizinců: Dvanáctero druhů podpory pro vzdělávání dětí/žáků cizinců, Škola bez hranic – rozhovor s ředitelkou ZŠ a MŠ Staňkova v Brně Mgr. Janou Hlaváčkovou