DETAILNÍ INFORMACE O VZDĚLÁVACÍM PROGRAMU

Informace o programu

Název programu:Digitální technologie v jazykovém vzdělávání: Classroom management a role učitele
Číslo akreditace MŠMT:MSMT-1298/2016-1-108
Číslo programu:R99-01-15-171
Datum konání:24. května 2017
Čas konání:9.00 - 14.00
Místo konání:NIDV Karlovy Vary, Západní 15
Počet hodin:6 vyučovacích hodin
Lektor/lektoři:Ing. Ivana Chmelařová
Organizační garant:Mgr. Martin Plitz, DiS., plitz@nidv.cz, tel.: 602 427 503


Komu je program určen

učitelé 1.stupně ZŠ, učitelé 2.stupně ZŠ, učitelé gymnázií, učitelé SOŠ a SOU, ředitelé škol a školských zařízení


Popis programu

„Classroom management“ je považován za nejobtížnější součást školní výuky  a  nemalá část učitelů, kteří opustili školství, uvádí jako hlavní důvod právě potíže s vedením výuky. Co s námi dělají moderní technologie? Jaký mají dopad na chování žáků,  studentů a učitelů a  na studijní výsledky  žáků a studentů? Efektivitu výuky cizích jazyků mohou zásadně zvýšit moderní digitální technologie - pokud učitelé vědí, co s nimi dělat, a proč to dělat. Díky rozvoji a všeobecné dostupnosti ICT nástrojů a technologií se role žáka a role učitele výrazně změnily, změnila se i motivace žáků, jejich vnímání cizího jazyka i jejich vnímání prostředí, v němž se učí.
Obsah tohoto programu umožňuje hlouběji nahlédnout  do světa blended learningu a vyzkoušet si classroom management  ve třídě s notebooky a tablety. Účastníci si vyzkouší metody výuky typu flipped classroom nebo station rotation a seznámí se s koncepcí RHR a také se sofistikovaným softwarem šitým na míru individuálním potřebám studentů, který je schopný reagovat na momentální i dlouhodobý ústní i písemný projev studenta, jako například DynEd nebo Duolingo.
 
Tento program  na konkrétních příkladech představuje klíčové aspekty moderních trendů ve výuce cizích jazyků, včetně některých souvisejících úskalí a rizik. Účastníkům poskytne  prostor pro sdílení vlastních zkušeností a hledání řešení některých modelových situací.Na tento vzdělávací program se již nelze hlásit

Rychlý dotaz na tento vzdělávací program:

Vaše jméno: Váš e-mail:
Dotaz:

Doporučte tento program kolegovi/kolegyni:

Vaše jméno:     E-mail kolegy/kolegyně:     

    © 2006 Copyright NIDV Design pragueBest, program & databáze Martin Kačena